Kde nás nájdete?

Anavek spol. s.r.o. - distribúcia

BARDEJOV, BRATISLAVA,
BANSKÁ BYSTRICA, KOŠICE
ŽILINA

Informácie o predajnej sieti získate u našich obchodných zástupcov:

viac v kontaktoch

Anavek spol. s.r.o.

Sme firma s 28 ročnou tradíciou. Zastupujeme viacero medzinárodných obchodných značiek pre SR.

Viac na www.anavek.sk

Napíšte nám
AlfaLook strešné okná

Technické detaily

Tepelnoizolačné sklo

Okná sú dodávané s jednokomorovým izolačným dvojsklom (4H-16-4T) s hrúbkou 24 mm, ktoré zaisťuje dosiahnutie dobrých tepelnoizolačných aakustických parametrov.

Koeficient prestupu tepla pre sklo:
Uskla = 1,1 W/m²K
Koeficient prestupu tepla pre okno:
Uokna = 1,4 W/ m²K

Drevo vysokej kvality

Drevené komponenty okien AlfaLooK sú vyrábané z triedeného borovicového, vrstvovo lepeného, impregnovaného dreva natieraného ekologickým akrylovým lakom. Drevená konštrukcia okien je krytá hliníkovými profilmi, ktoré sú odolné proti pôsobeniu UV žiarenia a vonkajších faktorov.

Dodatočná ochrana dreva

Dodatočná ochrana: Drevené krídlo je vybavené rohovými plastovými profilmi, ktoré chránia rohy proti vlhkosti.

Oplechovanie

Oplechovanie v oknách AlfaLooK je vyrobené z hliníkového plechu primeranej hrúbky, čo zvyšuje odolnosť proti mechanickému poškodeniu počas prepravy, montáže a používania okna. Plech je poťahovaný polyesterom odolným proti pôsobeniu poveternostných vplyvov.
Pri jeho konštrukcii bol uplatnený nový rozšírený profil uzatvárajúci spodnú časť krídla s predĺženým tesnením umiestneným pod sklom. Trapézové profily boli navyše rozšírené a vďaka lisovanému vzoru plechu sú hrany profilov zľahka zaoblené.  

Konštrukcia

Podkrovné okná AlfaLooK majú kyvnú konštrukciu. Pánty umiestnené v strede krídla okna, umožňujú ponechanie krídla vo vyklopenej polohe a jeho otáčanie o 180°. Konštrukcia kľučky umožňuje tesné uzavretie okna alebo nastavenie dvoch polôh štrbinového vetrania.
Štrbinové vetranie umožňuje vďaka škáram medzi krídlom a rámom prúdenie čerstvého vzduchu do miestnosti.
Kľučka umiestnená v dolnej časti krídla zaisťuje jednoduchú a pohodlnú obsluhu okna bez ohľadu na výšku montáže.

Široký rozsah použitia

Vďaka vhodnej konštrukcii okien a tesniacich lemovaní môžu byť strešné okná AlfaLooK montované v strechách s uhlom sklonu od 15° do 90°. Umožňuje to široký rozsah uplatnenia okien.

Vetracia mriežka

Výkon vetracej mriežky v oknách AlfaLooK typu VB dosahuje do 20 [m3/h]. Je to objem vzduchu, ktorý prúdi do miestnosti oknom so šírkou 78 cm alebo 114 cm, pri rozdiele tlakov 10 Pa. Okná so šírkou 78 cm a väčšou majú v lište vetracej mriežky dva otvory. Pri oknách so šírkou 55 cm a 66 cm bude výkon vetracej mriežky primerane znížený na úroveň 15 [m3/h] a tieto okná majú v lište vetracej mriežky jeden otvor.

 Tvrdené sklo

Vonkajšie sklo vo všetkých typoch okien je tvrdené.